50 lat tradycji edukacyjnej: Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy planuje jubileuszowy rok

Oznaki nadchodzącej radosnej okazji są już widoczne w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy, który z niecierpliwością oczekuje na swoją 50. rocznicę istnienia. Placówka ma zamiar uczcić ten kamień milowy z mnóstwem atrakcji, zapraszając do wspólnego świętowania duże grono absolwentów oraz sympatyków szkoły. Od dłuższego czasu huczne przygotowania są sygnalizowane przez banery i plakaty, które ozdabiają szkolne ogrodzenie i drzwi budynku.

Dyrektor szkoły, Janusz Tomas, wyraża swoje podekscytowanie nadchodzącym jubileuszem: „Od kilku miesięcy przygotowujemy wiele atrakcji, które umożliwią nam celebrowanie i docenianie naszej wspólnej historii”. Dodaje on również, że będzie to doskonała okazja dla wszystkich uczniów – zarówno obecnych jak i byłych – aby spotkać się ze swoimi kolegami i nauczycielami z przeszłości.

Wśród personelu tej uznanej placówki znajduje się wiele osób, które sami są jej absolwentami. To dodatkowo potęguje uczucie wspólnoty i powoduje, że jubileusz ma na celu także świętowanie ich wkładu i osiągnięć.

Planowanie obchodów jubileuszowych rozpoczęło się już w poprzednim roku szkolnym, dokładnie na wiosnę. „Musieliśmy podzielić zadania, ponieważ jest wiele pracy związanej z organizacją tak ważnego wydarzenia” – wyznaje dyrektor Tomas. Szkoła jest również otwarta na współpracę z sponsorami i przyjaciółmi placówki, którzy chcieliby wesprzeć to szczególne przedsięwzięcie.