Niedzielne popołudnie w Gniewkowie przyniosło poważny incydent na lokalnej drodze. Policjanci zatrzymali kierującego skodą 27-latka, który przewoził czterech pasażerów, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Okazało się, że to początek dłuższej listy naruszeń prawa ujawnionych podczas tej interwencji.
Rozległe łamanie przepisów drogowych
Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli, że mężczyzna nie tylko prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, lecz także był objęty pięcioma aktywnymi zakazami kierowania samochodami, które obowiązują do 2026, 2028, 2029 oraz 2033 roku. Zakazy te zostały nałożone za podobne wykroczenia w różnych regionach Polski, wśród nich Mazowsze, województwo lubelskie i dolnośląskie.
Kłopoty z legalnością pobytu
Jak ustalono, zatrzymany przebywa na terenie Polski niezgodnie z przepisami. Po przewiezieniu do policyjnego aresztu mężczyzna został poddany wytrzeźwieniu, a następnie usłyszał zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz łamania sądowych zakazów.
Decyzja sądu i możliwe konsekwencje
Funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie, który został rozpatrzony pozytywnie przez sąd 18 listopada. 27-latek spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące, a za postawione zarzuty grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.
Procedura deportacyjna
Oprócz aspektów karnych, sprawa ma charakter międzynarodowy. Rozpoczęto już postępowanie w sprawie wydalenia mężczyzny z Polski, co dodatkowo komplikuje jego sytuację prawną. Decyzje sądu mogą być uzależnione zarówno od postępowania karnego, jak i od trwającej procedury deportacyjnej.
Zdarzenie to potwierdza, jak duże znaczenie ma skuteczna kontrola drogowa i stanowcze działanie lokalnych służb na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Gniewkowa. Policja zapowiada dalszą zdecydowaną walkę z wykroczeniami na lokalnych drogach.
Źródło: Policja Kujawsko-Pomorska
