Bydgoszcz: Nowe mosty nad Brdą i zmiany w organizacji ruchu na ulicach Fordońskiej i Perłowej

Podczas budowy nowych mostów przez Brdę, wykonawca projektu zdecydował się udostępnić dla kierowców południową stronę jezdni ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy. Następnego dnia, czyli w sobotę, ulica Perłowa odzyskała swoją tramwajową funkcję. Mimo tych długo oczekiwanych zmian w układzie ruchu drogowego, nie oznaczają one jeszcze całkowitego zakończenia prac i usunięcia wszystkich utrudnień komunikacyjnych.

W piątek, 8 grudnia, tuż po porannym szczycie komunikacyjnym, na skrzyżowaniu ulic Fordońskiej i Kazimierza Wielkiego zostanie włączona sygnalizacja świetlna. Podobne urządzenie zostanie uruchomione również przy ulicy Fabrycznej. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował, że pomyślne zakończenie tych prac pozwoli na otwarcie południowej jezdni ulicy Fordońskiej oraz na zlikwidowanie tymczasowego ronda przy ulicy Fabrycznej.

Niestety, z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie udało się całkowicie zlikwidować utrudnień komunikacyjnych na ulicy Fordońskiej. Na skrzyżowaniu z ulicą Bałtycką przez kilka następnych dni nadal będzie funkcjonować tymczasowe rondo. W tym czasie będą kontynuowane prace związane z montażem sygnalizacji drogowej.