Bydgoszcz: Osiedle Leśne zyska nowy wybieg dla psów

Nadchodzi nowe miejsce do rozrywki i treningu dla psów w Bydgoszczy, dokładniej na Osiedlu Leśnym. To pomysł zgłoszony przez mieszkańców miasta i wybrany do realizacji poprzez głosowanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W najbliższym czasie psy będą miały możliwość korzystać z nowego, specjalnie zaprojektowanego dla nich terenu.

Wybieg dla naszych czworonożnych przyjaciół jest budowany w parku należącym do Harcerstwa Bydgoskiego, niedaleko ulicy Modrzewiowej. Teren ten będzie składał się z dwóch części – jednej przeznaczonej dla małych psów, drugiej dla większych ras. Każda z tych stref będzie posiadała swoje indywidualne wejście, czyli tzw. śluzę. Teren wybiegu został już ogrodzony, obecnie trwają prace nad instalacją elementów zabawowych oraz dekoracji małej architektury. Na wybiegu znajdą się takie atrakcje jak pochylnie, tunele, równoważnie czy przeskoki. Dodatkowo, na terenie zostaną zamontowane ławki oraz kosze na śmieci.

Prace prowadzi lokalna firma Fenster, a koszt budowy wybiegu wynosi mniej więcej 90 tysięcy złotych. Planowane jest ukończenie prac i przeprowadzenie odbiorów jeszcze w tym miesiącu. Warto przypomnieć, że korzystanie z wybiegów dla psów regulowane jest określonymi przepisami. Regulamin dostępny jest przy wejściu na teren wybiegu i każdy właściciel powinien się z nim zapoznać i stosować, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim zwierzętom korzystającym z obiektu.