Debiutancki Bieg Bydgoszcz Tętni Dobrem – 12 października w parku Myślęcinek

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji Biegu Bydgoszcz Tętni Dobrem, który odbędzie się 12 października. Wydarzenie to ma na celu promocję Honorowego Krwiodawstwa i pokaże, że sport i zdrowy tryb życia to coś, co warto pielęgnować. Wystartujemy dokładnie o 12:00, a scenerią dla naszej wspólnej aktywności będą malownicze alejki parku Myślęcinek w Bydgoszczy.

Celem tego biegu jest przede wszystkim dobra zabawa i promowanie zdrowego stylu życia, a nie rywalizacja sportowa. Dlatego zapraszamy do udziału nie tylko zawodowych biegaczy, ale każdego, kto chce spędzić ten dzień aktywnie. Ważne jest, aby pokonać trasę w swoim własnym tempie i z uśmiechem na twarzy.

Dla każdej osoby, która przyłączy się do naszego wydarzenia, przygotowaliśmy specjalne upominki. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę oraz medal. Dodatkowo dla osób, które są krwiodawcami, przygotowana została niespodzianka.

Sama trasa biegu wyznaczona została na dystansie 4500 metrów. To symboliczna odległość, nawiązująca do ilości krwi, jaką można oddać podczas jednego pobrania – 450 mililitrów, co może uratować czyjeś życie. W biegu mogą brać udział wszyscy pełnoletni, czyli osoby, które ukończyły 18 rok życia.

Liczba miejsc jest ograniczona – maksymalnie w biegu może wziąć udział 250 osób. Co ważne, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.