Kolarska Pasja w Centrum Bydgoszczy: Powrót Enea Bydgoszcz Cycling Challenge

Enea Bydgoszcz Cycling Challenge, wydarzenie o wyjątkowym charakterze skierowane do wielbicieli dwóch kółek z regionu i nie tylko, odbyło się po raz kolejny. Miasto stało się areną rywalizacji kolarzy, którzy przybyli, aby zmierzyć się na malowniczej Trasie Uniwersyteckiej. Wydarzenie to przyciągnęło wielu zawodników, w tym rozpoznawalne twarze ze świata kolarstwa.

Była to już trzecia edycja tych prestiżowych zawodów. Po czterech latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 oraz remontem Mostu Uniwersyteckiego, impreza ta wróciła na kolarski kalendarz. Zawodnicy mogli liczyć na mnóstwo atrakcji podczas tego wydarzenia, które nie ograniczały się tylko do samej trasy wyścigu.

W ramach eliminacji do wyścigu szosowego ustanowiono nowy rekord trasy. Filip Maciejuk, który regularnie startuje w zawodach cyklicznych jako członek drużyny Bahrain Victoroius, pokonał trasę w czasie 26 minut i 25 sekund.

Na linii startu nie zabrakło miejsca dla aktualnych i byłych mistrzów tej dyscypliny. Wśród uczestników rywalizacji znaleźli się między innymi Karolina Kumięga oraz Sylwester Szmyd. Jednak ich wyniki nie zostały uwzględnione w końcowej klasyfikacji zawodów.