Mieszkaniec powiatu bydgoskiego zatrzymany za posiadanie i uprawę narkotyków; grozi mu do 10 lat więzienia

39-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego został aresztowany na okres trzech miesięcy za posiadanie i uprawę narkotyków. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze Komendy Miejskiej oraz Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Znaleziono u niego 62 rośliny konopi indyjskich oraz dużą ilość innych substancji odurzających, których czarnorynkowa wartość wynosi ponad pół miliona złotych. Zgodnie z prawem, może mu grozić kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Śledztwo rozpoczęło się od ustaleń bydgoskich stróżów prawa, które wskazywały, że 39-latek mógł posiadać znaczną ilość środków odurzających oraz prowadzić uprawę konopi indyjskich. Policjanci postanowili sprawdzić te informacje i 10 maja 2024 roku przystąpili do działania.

Zarzuty potwierdziły się, gdy funkcjonariusze znaleźli podejrzanego siedzącego w samochodzie dostawczym zaparkowanym przy ulicy Chołoniewskiego w Bydgoszczy. Po poinformowaniu go o powodach ich obecności, udali się razem z mężczyzną do jednej z miejscowości podbydgoskich. Tam przeprowadzili kontrolę w pomieszczeniach przez niego użytkowanych. Znalezisko, które odkryli w dwóch pokojach domu, obrazowało skalę prowadzonej przez 39-latka działalności przestępczej.