Ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Lecha Kaczyńskiego przyciąga rekordową liczbę zawodników

W najbliższym czasie odbędzie się VIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy imienia Lecha Kaczyńskiego, w którym udział weźmie ponad 360 uczestników reprezentujących 13 krajów. Wydarzenie to będzie okazją do rywalizacji zarówno dla arcymistrzów, jak i arcymistrzyń, którzy zmierzą się w turnieju kołowym.

Warto zauważyć, że tegoroczna edycja festiwalu przynosi szereg nowości. Po raz pierwszy w historii, turniej kołowy zostanie zorganizowany zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet ze ścisłej czołówki światowej szachów. Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, podkreśla wyjątkowy charakter tego wydarzenia. Nie tylko rekordowa suma przeznaczona na nagrody – wynosząca aż 460 tysiące złotych – ale również liczba zgłoszonych zawodników sprawia, że tegoroczny Festiwal stawia kolejny kamień milowy w rozwoju międzynarodowych turniejów szachowych.

Niewątpliwie ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Lecha Kaczyńskiego przyciągnie szeroką publiczność, zarówno wśród miłośników tej dyscypliny, jak i osób zainteresowanych obserwacją rywalizacji na najwyższym poziomie. Przedsięwzięcie to stanowi nie tylko ważny element promocji szachów, ale również potwierdzenie rosnącego znaczenia tego sportu na arenie międzynarodowej.