Ostatnie pożegnanie Jakuba Ulewicza: szczegóły uroczystości pogrzebowych

Informacje na temat daty oraz szczegółów ceremonii pogrzebowej znanego aktora, Jakuba Ulewicza, zostały udostępnione dla publiczności. Ulewicz, zasłużony artysta Teatru Polskiego w Bydgoszczy, odszedł od nas 27 czerwca 2023 roku, mając 56 lat. Ostatnie miejsce spoczynku wybitnego aktora znajduje się na prestiżowym cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Teatr Polski w Bydgoszczy, z którym Jakub Ulewicz był związany przez wiele lat, podzielił się ze światem informacjami dotyczącymi uroczystości pogrzebowych. Ceremonia żałobna będzie miała miejsce w poniedziałek, 10 lipca o godz. 14.00, w kościele pw. św. Karola Boromeusza, położonym na Starych Powązkach. Po zakończeniu nabożeństwa nastąpi odprowadzenie ciała zmarłego artysty do rodzinnego grobu na tym samym cmentarzu.

Jakub Ulewicz swoją karierę teatralną prowadził głównie na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy, z którym był związany od 2004 roku. W tym czasie stworzył ponad czterdzieści niezapomnianych ról teatralnych. Ostatnio bydgoska publiczność mogła go oglądać w spektaklach takich jak „Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach” w reżyserii Anny Smolar, „Komediantka” pod batutą Anity Sokołowskiej czy „Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele” kierowanym przez Jędrzeja Piaskowskiego. Jednakże Ulewicz był nie tylko aktorem sceny teatralnej – występował również w filmach i serialach telewizyjnych, zdobywając rozpoznawalność m.in. dzięki rolom w „Kryminalnych”, „Prawie Agaty”, „Trzecim oficerze” czy „Linczu”.