Szkoła w podróży: Solec Kujawski wprowadza bilety uczniowskie dla młodych mieszkańców

Solec Kujawski dołącza do grona gmin, które ułatwiają swoim młodszym mieszkańcom podróżowanie po Bydgoszczy. Teraz, wszystko co potrzebne to aktualna legitymacja szkolna i Metropolitalna Karta Uczniowska. Zmiany te stanowią dopiero początek, bowiem w planach jest również zapewnienie komunikacji międzygminnej z Bydgoszczy do Solca Kujawskiego. W tym samym czasie, mieszkańcy gminy Białe Błota apelują o zwiększenie liczby kursów autobusowych do Bydgoszczy.

Od września uczniowie z gminy Solec Kujawski będą mogli korzystać z możliwości przemieszczania się po Bydgoszczy za stałą miesięczną stawkę wynoszącą tylko 10 złotych. „To jak zbliżenie Solca Kujawskiego do metropolii, czyli Bydgoszczy”, podkreśla Teresa Substyk, burmistrz miasta Solec Kujawski.

W planach jest także uruchomienie połączeń międzygminnych do Solca Kujawskiego. To zadanie jednak nie jest proste, gdyż wymaga nie tylko pozyskania odpowiednich autobusów oraz kierowców, ale także uzyskania zgody i deklaracji finansowej od strony samej gminy na utrzymanie tego typu połączenia.