"Trzeźwy poranek" – interwencja policyjna na drogach powiatu bydgoskiego

Jedno z najnowszych działań prewencyjnych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, zostało przeprowadzone przez Policję w powiecie bydgoskim. Tą akcją, zatytułowaną „Trzeźwy poranek”, funkcjonariusze zajęli się 16 sierpnia. W jej ramach, w godzinach porannych, zatrzymano czterech kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Akcję przeprowadziły siły policyjne z lokalnej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz jednostek podległych. Operacja odbywała się pomiędzy godziną 6:00 a 8:00, podczas której policjanci przeprowadzili kontrole trzeźwości na liczbie 1390 kierowców, poruszających się po drogach powiatu bydgoskiego.

Rezultaty tej porannej operacji nie są jednak zadowalające – jak informuje mł. asp. Krzysztof Bratz, przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Wśród kontrolowanych kierowców, aż czterech decydowało się na prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo trzy osoby straciły prawo jazdy za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.

Mimo konsekwencji prawnych, które czekają złapanych kierowców, mł. asp. Bratz zwraca uwagę na nadal istniejący problem lekceważenia zasad bezpieczeństwa przez niektórych kierowców. Kontynuując, policjant apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i rozwagi, szczególnie w kontekście prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu.