"W samym sercu Bydgoszczy – wystawa poświęcona 100-leciu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa"

Na moście staromiejskim imienia Jerzego Sulimy-Kamińskiego w Bydgoszczy można podziwiać unikalną wystawę pt. „Serce Jezusa w sercu miasta”. Jest ona elementem obchodów stulecia istnienia parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ekspozycja składa się z dwudziestu informacyjnych plansz, na których odnaleźć można ciekawe fakty z historii kościoła oraz informacje o jego architekturze. Jedna z nich przybliża historię budowy świątyni w 1913 roku na Placu Piastowskim, znanym wcześniej jako Plac Elżbietański (Elsabehtmarkt), dla miejscowej społeczności niemieckich katolików.

Dodatkowo, twórcy ekspozycji zapraszają wszystkich do docenienia piękna tej bydgoskiej świątyni poprzez fotograficzne obrazy autorstwa Marka Chełminiaka. „Zatrzymajmy się na chwilę, by podziwiać piękno naszej świątyni widziane okiem fotografa” – zachęcają organizatorzy.

Ostatnia część wystawy to zaproszenie na nadchodzące wydarzenia, które będą miały miejsce w ramach jubileuszowych obchodów. „Pamiętając o historii i od 100 lat czerpiąc łaski z Serca Jezusowego z wiarą, nadzieją i miłością podejmujemy wyzwanie przyszłości” – deklarują twórcy wystawy.