Zielona rewolucja tramwajowa w Lesie Gdańskim!

Modernizacja infrastruktury tramwajowej w Lesie Gdańskim na horyzoncie

Od 7 stycznia 2026 roku mieszkańcy Lasu Gdańskiego i okolic mogą spodziewać się dużych zmian w komunikacji publicznej. W ramach planowanej modernizacji infrastruktury tramwajowej zostaną wprowadzone nowe zielone torowiska i perony. Projekt zakłada także zwiększenie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, co znacząco poprawi komfort podróżowania.

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Prace budowlane będą wymagały reorganizacji tras tramwajowych, co wpłynie na codzienną komunikację miejską. Tymczasowe zawieszenie linii nr 1 zmusi pasażerów do poszukiwania alternatywnych środków transportu. Linia nr 2 zostanie przekierowana z przystanku Gdańska/Chodkiewicza do pętli Bielawy, co zmieni dotychczasowe trasy. Z kolei linia nr 10 będzie kursować przez ulice Focha i Nakielską, kończąc na pętli Wilczak.

Komunikacja zastępcza zapewni ciągłość transportu

Aby zminimalizować uciążliwości dla pasażerów, wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza. Autobusy będą kursować od ronda Jagiellonów przez Jagiellońską i Gdańską do Lasu Gdańskiego P+R. To rozwiązanie pozwoli mieszkańcom na nieprzerwane korzystanie z transportu publicznego mimo trwających prac.

Korzyści płynące z inwestycji

Modernizacja przyniesie wiele korzyści długoterminowych. Wprowadzenie zielonych torowisk poprawi estetykę i przyczyni się do obniżenia poziomu hałasu oraz redukcji emisji spalin. Ponadto, dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zwiększy dostępność i komfort korzystania z transportu publicznego. Inwestycja ta jest kluczowa dla zrównoważonego rozwoju infrastruktury miejskiej, a także dla poprawy jakości życia mieszkańców.

Źródło: facebook.com/zdmikp