Zima w Myślęcinku

Myślęcinek jest miejscem gdzie chętnie spędzają czas zarówno dorośli, jak i dzieci. Istnieje tu wiele miejsc, gdzie możemy odpocząć od miejskiego zgiełku. Dla dorosłych znajdzie się polana, na której można odpocząć czy zorganizować grilla. Na tych najmłodszych z kolei czeka wiele różnego rodzaju atrakcji dostosowanych do ich wieku. Większość z nich jest jednak przewidziana na ciepłe letnie dni. Co więc robić, kiedy za oknem spadnie śnieg, a temperatura sięga kilku stopni poniżej zera? Z jakich atrakcji w Myślęcinku możemy skorzystać zimą?

Co robić zimą w Myślęcinku

Pierwszą atrakcją, która przychodzi na myśl wielu osobom jeśli mowa o zimowym Myślęcinku jest góra przeznaczona do zjazdu na sankach. Wbrew pozorom nie jest to zabawa jedynie dla najmłodszych. Na górce można zobaczyć także nastolatków oraz dorosłych – i to nie tylko rodziców z dziećmi – którzy bardzo dobrze bawią się na sankach. Jeżeli zaś wolimy bardziej zaawansowane sporty zimowe, w Myślęcinku czeka na nas stok, na którym możemy szusować. Stok jest sztucznie naśnieżany, można więc z niego korzystać przez całą zimę. Jest to dobra opcja w momencie kiedy nie mamy możliwości wyjechać w góry na narty czy na snowboard. Bydgoski stok jest dość niski i niezbyt stromy, jest to więc także dobra opcja dla osób, które dopiero zaczynają swoja przygodę ze sportami zimowymi i chcą się nauczyć jazdy na nartach lub na snowboardzie. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt i skorzystać z lekcji prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Spacery po parku

Jeżeli natomiast nie należymy do amatorów sportów zimowych, możemy spędzić czas w Myślęcinku na spacerach. Zima park nabiera niesamowitego charakteru i przepięknego wyglądu. Możemy przespacerować się po licznych alejkach usłanych białym puchem, często jeszcze nie wydeptanych przez innych ludzi. Taka sceneria sprzyja też fotografii, dlatego od czasu do czasu można tu spotkać profesjonalistów lub fotografów amatorów, którzy chcą uchwycić piękno zimy właśnie w tym parku. Jeżeli więc wybierzemy się zimą do Myślęcinka, na pewno nie będziemy się nudzić. Jest tu co robić i zarówno dorośli, jak i dzieci oraz młodzież znajdą tu coś dla siebie.