12 Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOJE

Po pierwsze, Do-grywki w dniach 16-22 kwietnia br., następnie pokazy w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOJE. To niepowtarzalna okazja obcowania z pasjonującym kinem. Dogrywka startuje 6 kwietnia w Klubie Mózg. Wstęp jest bezpłatny.

Wiele osób uważa, że ​​animacja to tylko bajki dla dzieci. a wcale tak nie jest. Dowodem na to są ANIMOCJE – festiwal filmowy skupiający miłośników kina poszukujących własnej ekspresji artystycznej.

„Najważniejszy jest dla nas Widz. To jemu chcemy przybliżać najciekawszych twórców i filmy oraz pokazywać nieograniczone możliwości animacji. Widzom ANIMOCJI dajmy też szansę praktycznego poznania tej dziedziny sztuki, poprzez rozbudowaną sekcję edukacyjno-warsztatową.  Mamy też swoje priorytety programowe. W kinie animowanym poszukujemy odważnych, ciekawych i innowacyjnych rozwiązań stosowanych w animacji oraz nieszablonowego wykorzystywania tradycyjnych technik” – mówi Weronika Płaczek, twórczyni ANIMOCJI.

Dzięki międzynarodowemu konkursowi ANIMOCJE to okazja do poznania nowych rzeczy z całego świata. Unikalna prezentacja pełnometrażowych filmów animowanych oraz analiza tematyczna filmów krótkometrażowych pozwala odkrywać nowe filmy i sytuacje.