28-letni kierowca ciężarówki zignorował sygnalizację na przejeździe kolejowym i musi zapłacić za to surową karę

Różne sytuacje mogą prowadzić do utraty życia na drodze, a jednym z najniebezpieczniejszych jest ignorowanie sygnałów świetlnych na przejazdach kolejowych. Kierowcy, którzy decydują się na takie działanie, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Niestety, mimo tego, nadal zdarzają się indywidualne przypadki ignorowania tych ostrzeżeń.

Jednym z takich incydentów jest niedawne zdarzenie, które miało miejsce w Wiecanowie na początku stycznia 2024 roku. Dwa pojazdy – Honda CRV i ciężarowy DAF – wjechały na przejazd kolejowy pomimo włączonej sygnalizacji świetlnej i opadających szlabanów. Kierowca ciężarówki utknął pomiędzy rogatkami, a próbując wycofać pojazd, uszkodził jeden ze szlabanów.

Dokładne szczegóły tego incydentu zostały zarejestrowane przez dwie kamery monitoringu kolejowego. Policjanci z Mogilna, którzy prowadzili śledztwo w tej sprawie, byli w stanie ustalić tożsamość obu kierowców. Kierujący Hondą, 28-latek, został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i otrzymał 15 punktów karnych. Z kolei kierowca ciężarówki będzie musiał zapłacić taką samą kwotę jako karę za swoje działania.