Protest rolników zakłóca ruch drogowy: utrudnienia na drogach i w dużych miastach Polski

W nadchodzący wtorek krajobraz Polski zdominują protesty rolników. Przełoży się to na znaczne utrudnienia komunikacyjne nie tylko w metropoliach regionu, ale również na kluczowych arteriach dojazdowych.

Turbinowe rondo w Białych Błotach to strategiczna lokalizacja, stanowiąca najkrótszy szlak łączący Bydgoszcz z arterią ekspresową S5. Jest to miejsce, które codziennie przemierza tysiące kierowców. Niewykluczone, że w najbliższy wtorek wielu z nich spotka się z trudnościami podczas próby dotarcia do swoich miejsc pracy.

Ponadto, znaczące problemy mogą pojawić się także na węźle drogowym w Białych Błotach, będącym punktem połączenia dróg S10 i drogi wojewódzkiej 223. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez organizatorów protestu, miejscu temu ma towarzyszyć obecność nawet do 300 protestujących rolników.

– Organizatorzy zapewniają stworzenie tzw. „korytarzy bezpieczeństwa” dla służb publicznych, takich jak straż pożarna, policja czy karetki pogotowia – mówi Dariusz Fundator, wójt gminy Białe Błota. – Niemniej jednak, osoby wybierające się tego dnia do pracy lub mające inne sprawy do załatwienia mogą spotkać się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

W miejscowości Osielsko rolnicy planują zablokować rondo św. Huberta, będące zjazdem z drogi ekspresowej S5 w kierunku Bydgoszczy. Dodatkowe problemy są również przewidywane w centrum największego miasta regionu.

Tak jak to miało miejsce tydzień temu, rolnicy ponownie planują protestować na ulicy Jagiellońskiej w pobliżu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przewiduje się również pojawienie się ciągników na ulicach Bernardyńskiej i Focha.