Artiom Łaguta zwyciężył w 34. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych

Posiadający polski paszport i startujący z polską licencją Artiom Łaguta zwyciężył w 34. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. Zawody na żywo obejrzało kilka tysięcy kibiców.

Dla mieszkającego w Polsce Rosjanina od wielu lat debiut w Kryterium Asów to pierwszy występ od ponad roku. Na bydgoskim torze były mistrz świata robi świetne rzeczy. Pokonał między innymi aktualnego mistrza Bartosza Zmarzlika. Gorzowianie (od nowego sezonu starty motorowe w Lublinie) liczą na trzecie zwycięstwo w Kryterium Asów przed zawodami. Ale oprócz pewnego zwycięstwa w pierwszej rundzie, przez kolejne trzy rundy muszą zrozumieć przewagę konkurencji.

Ostatecznie uplasował się na 6. pozycji. O dwa miejsca na podium rywalizacja toczyła się w wyścigu dodatkowym. Pierwotnie startować w nim miało czterech żużlowców, którzy w fazie zasadniczej wywalczyli po 11 pkt. Pod taśmą stanęła jednak trójka, bo powracający po poważnej kontuzji Nicki Pedersen ostatecznie zrezygnował z występu w biegu dodatkowym. Poza Łagutą miejsca na podium zajęli też Dominik Kubera i wychowanek Polonii, startujący obecnie w Stali Gorzów Szymon Woźniak. W zawodach wystartowało aż siedmiu żużlowców Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Najlepsi spośród nich okazali się David Bellego i Andreas Lyager, którzy zajęli kolejno 7. i 8. miejsce.