Artur Grela: na podbój Hiszpanii, w duchu fair play

W rozgrywkach ligi hiszpańskiej C.E.R Robin Hat Prisco L’Escala, zespołu, który rywalizował w 3. rundzie Pucharu Europy z drużyną tenisistów stołowych z Bydgoszczy nad Brdą, odnotowano dwie wygrane i remis. Ciekawostką jest fakt, że Artur Grela reprezentował obie drużyny.

Przy czym oczywiście najważniejsze dla Grela są jego występy w ramach Gwieździe w LOTTO Superlidze oraz europejskich rozgrywkach. Mimo to, nie tak dawno temu wystąpił również na hiszpańskich boiskach.

C.E.R Robin Hat Prisco L’Escala triumfował w Superdywizji hiszpańskiej, pokonując Irun Leka Inea 4:0 i Alicante TM 4:2. Następnie drużyna zremisowała z Hortitec Alzira wynikiem 3:3.

Podczas meczu z Irun Leka Inea, Artur Grela pokazał swoją siłę pokonując Ikera Martineza 3:1. Dwa punkty dla drużyny zdobył Yeh Chih-Wei reprezentujący Tajwan, a jeden punkt zapisał na swoim koncie Iker Gonzalez.

W konfrontacji z Alicante TM, Grela musiał uznać wyższość Diego Lillo i Lee Seung Hwana, przegrywając odpowiednio 0:3 i 1:3.

Dwie wygrane dla drużyny L’Escala odnotowali Sun Shiyu, znany z gry w polskiej LOTTO Superlidze (choć nie bierze udziału w pucharach), oraz Iker Gonzalez. Na przeciwnym biegunie znalazł się Patryk Zatówka, który doznał dwóch porażek.