Skuteczna operacja policji i straży granicznej przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej

Funkcjonariusze toruńskiej komendy miejskiej i bydgoskiej komendy wojewódzkiej, współpracując z oddziałem Straży Granicznej z Warmii i Mazur oraz z udziałem kontrterrorystów, skutecznie rozwiązywali sprawę zorganizowanej grupy przestępstw, której główną działalnością była sprzedaż narkotyków. Efektem ich współpracy było zatrzymanie aż 26 osób powiązanych z tą działalnością. Większość spośród nich usłyszała już postawione zarzuty. Dokonano tymczasowego aresztowania 12 osób. Wśród zatrzymanych znajdowali się także aktywni pseudokibice lokalnego klubu piłkarskiego z Torunia.

Zespół kryminalistów z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, przez dłuższy okres czasu analizował działalność tej zorganizowanej grupy przestępczej.

W celu skutecznego rozwiązania tej sprawy, policjanci nawiązali współpracę z funkcjonariuszami Oddziału Straży Granicznej na Warmii i Mazurach. Ich wspólne działania miały na celu zniszczenie struktury przestępczej sieci dystrybucji narkotyków.