Budowa nowoczesnej sortowni odpadów w Bydgoszczy ma zakończyć problem uciążliwego zapachu

Przy ulicy Inwalidów w Bydgoszczy trwają prace budowlane, które mają na celu stworzenie nowoczesnej, hermetycznej sortowni odpadów. Inwestorem jest firma Remondis, która planuje uzyskać zezwolenie na eksploatację obiektu jeszcze przed nadejściem jesieni. Prace nad tym projektem realizowane są od poprzedniego roku i mają na celu eliminację problemu nieprzyjemnego zapachu śmieci.

W trakcie ostatnich upałów, wielokrotnie mieszkańcy Bydgoszczy skarżyli się na intensywny odór śmieci, który dochodził do osiedli Siernieczek, Bydgoszcz-Wschód czy Bartodzieje. Jak relacjonuje jeden z mieszkańców ulicy Morskiej, wieczorami, około 22:00, zapach był tak intensywny, że zmuszał do zamykania okien.

Z drugiej strony, inny mieszkaniec miasta podkreśla, że fetor jest wyczuwalny nawet w rejonach marketu Auchan i przy ulicy Łowickiej na Brdyujściu. Zauważa przy tym, że intensywność zapachu zależy od kierunku wiatru i jest odczuwalna nawet kilka kilometrów od miejsca, skąd pochodzi.

Za źródło nieprzyjemnego zapachu odpowiada sortownia firmy Remondis, zlokalizowana przy ulicy Inwalidów 45. Od ubiegłego roku trwają tam prace nad budową nowoczesnej instalacji, która ma przyczynić się do efektywniejszej segregacji śmieci komunalnych. Właśnie tam, ciężarówki Remondisu dostarczają odpady zebrane z całego miasta.