Bydgoszcz inwestuje w sport: nowa hala lekkoatletyczna i strzelecka na terenie Zawiszy

Władze Bydgoszczy podjęły decyzję o przekazaniu placu budowy pod innowacyjną halę dedykowaną dla lekkoatletów i strzelców sportowych. Obiekt zostanie zlokalizowany w obrębie kompleksu sportowego Zawisza. Przewiduje się, że multimedialne centrum treningowe stanie się dostępne dla ambitnych, bydgoskich sportowców w ciągu dwóch lat.

Planowana hala ma zostać wybudowana w północnym sektorze kompleksu Zawisza, na miejscu dawnego ośrodka noclegowego dla zawodników – tak zwanych olimpijek.

Zgodnie z założeniami projektu, powstanie dwukondygnacyjny obiekt wielofunkcyjny. Na parterze planuje się umieścić halę lekkoatletyczną o powierzchni około 6500 metrów kwadratowych. Znajdą się tam między innymi bieżnia okrężna, bieżnia prosta, stanowiska do pchnięcia kulą, skoki wzwyż, skok o tyczce oraz skok w dal i trójskok. Nie zabraknie również zaplecza sanitarne.

W podziemiach obiektu przewidziano halę strzelecką o powierzchni ok. 3200 metrów kwadratowych, specjalnie zaprojektowaną do strzelań sportowych na dystansie 10, 25 i 50 m. Będzie ona mogła gościć zawody o randze krajowej oraz międzynarodowej. Partia naziemna hali będzie miała unikalny, atrakcyjny kształt, który przypomina spływającą kroplę wody. Na elewacji planuje się użycie okładzin układających się we wzór, który nawiązuje do litery „Z”.