MiastaTurystyka

Chełmno atrakcje – co warto tu zobaczyć?

Chełmno to niewielka polska miejscowość, w której dostrzec możemy wiele atrakcji. Przez wiele lat swojego istnienia zdążyła dorobić się wielu określeń. Miasteczko nazywane jest „miastem zakochanym” oraz „miastem miłości”, a nawet „mały Kraków”. Na turystów czekają tu liczne atrakcje. Które warto zwiedzić? Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą.

Rynek w Chełmnie

Rynek w każdym mieście to jeden z ważniejszych punktów podróży, który z pewnością należy odwiedzić. Ciekawostką jest fakt, że Chełmno dotrwało do obecnych czasów z niemal niezmienionym, średniowiecznym układem miasta. Uliczki miasta przecinają się pod kątem prostym, a wiele kamienic posiadają miano zabytkowych i pamiętają czasy średniowiecza i renesansu.

Ratusz i Muzeum Ziemi Chełmińskiej

Jeżeli jesteśmy już przy istotnych obiektach miasta, to warto wspomnieć także o ratuszu, który stanowi centralny punkt rynku. Jest to prawdziwa gratka dla fanów polskiego renesansu. Budowla składa się z wysokiej, smukłej wieży oraz piękną attyką, która stanowi wykończenie elewacji budynku. Śmiało można zaliczyć ten ratusz do najładniejszych budowli tego typu w całej Polsce.

W ratuszu znajduje się Muzeum Ziemi Chełmińskiej, które umożliwi nam zagłębienie się w bogatą historię miasta oraz okolic.

Mury miejskie, bramy, baszty i Planty w Chełmnie

Na terenie miasta możemy także dostrzec liczne mury, które zachowały się w całkiem przyzwoitym stanie. Z pierwotnych budowli liczących 2300 metrów, zachowało się 1700 metrów oraz 2 bramy wjazdowe i 23 baszty.

Park Miniatur Zamków Krzyżackich

Będąc w okolicy Plant, warto odwiedzić Park Miniatur Zamków Krzyżackich. Możemy wówczas przenieść się w czasie i wyobrazić sobie, jak wyglądały ówczesne zamki, szczególnie te, które są aktualnie w stanie ruiny.

Powiązane tematy
Turystyka

Jak ubrać się na jesienne wycieczki?

Jesienią pogoda zmienia się co chwile, serwując nam bardzo szeroki wachlarz możliwości…
Czytaj dalej
PrzyrodaTurystyka

Biebrzański park narodowy – musisz go zobaczyć

Biebrzański Park Narodowy to prawdziwa perełka Podlasia, a zarazem największy i najbardziej dziki…
Czytaj dalej
MiastaTurystyka

Ciechocinek – atrakcje turystyczne

Znajdując się w okolicach Torunia, warto odwiedzić malownicze miasto Ciechocinek. Położone jest…
Czytaj dalej