MiastaTurystyka

Chełmno atrakcje – co warto tu zobaczyć?

Chełmno to niewielka polska miejscowość, w której dostrzec możemy wiele atrakcji. Przez wiele lat swojego istnienia zdążyła dorobić się wielu określeń. Miasteczko nazywane jest „miastem zakochanym” oraz „miastem miłości”, a nawet „mały Kraków”. Na turystów czekają tu liczne atrakcje. Które warto zwiedzić? Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą.

Rynek w Chełmnie

Rynek w każdym mieście to jeden z ważniejszych punktów podróży, który z pewnością należy odwiedzić. Ciekawostką jest fakt, że Chełmno dotrwało do obecnych czasów z niemal niezmienionym, średniowiecznym układem miasta. Uliczki miasta przecinają się pod kątem prostym, a wiele kamienic posiadają miano zabytkowych i pamiętają czasy średniowiecza i renesansu.

Ratusz i Muzeum Ziemi Chełmińskiej

Jeżeli jesteśmy już przy istotnych obiektach miasta, to warto wspomnieć także o ratuszu, który stanowi centralny punkt rynku. Jest to prawdziwa gratka dla fanów polskiego renesansu. Budowla składa się z wysokiej, smukłej wieży oraz piękną attyką, która stanowi wykończenie elewacji budynku. Śmiało można zaliczyć ten ratusz do najładniejszych budowli tego typu w całej Polsce.

W ratuszu znajduje się Muzeum Ziemi Chełmińskiej, które umożliwi nam zagłębienie się w bogatą historię miasta oraz okolic.

Mury miejskie, bramy, baszty i Planty w Chełmnie

Na terenie miasta możemy także dostrzec liczne mury, które zachowały się w całkiem przyzwoitym stanie. Z pierwotnych budowli liczących 2300 metrów, zachowało się 1700 metrów oraz 2 bramy wjazdowe i 23 baszty.

Park Miniatur Zamków Krzyżackich

Będąc w okolicy Plant, warto odwiedzić Park Miniatur Zamków Krzyżackich. Możemy wówczas przenieść się w czasie i wyobrazić sobie, jak wyglądały ówczesne zamki, szczególnie te, które są aktualnie w stanie ruiny.

Powiązane tematy
Miasta

Wypożyczalnia samochodów Bydgoszcz - jak ją znaleźć i dlaczego warto skorzystać?

W Bydgoszczy, jak w każdym innym dużym mieście, działa wiele wypożyczalni samochodów.
Czytaj dalej
Turystyka

Jak ubrać się na jesienne wycieczki?

Jesienią pogoda zmienia się co chwile, serwując nam bardzo szeroki wachlarz możliwości…
Czytaj dalej
PrzyrodaTurystyka

Biebrzański park narodowy – musisz go zobaczyć

Biebrzański Park Narodowy to prawdziwa perełka Podlasia, a zarazem największy i najbardziej dziki…
Czytaj dalej