Zwiedzanie

Co zwiedzić w okolicy Bydgoszczy – ciekawe miejsca w woj. Kujawsko-Pomorskim

Bydgoszcz i okolice kryje wiele ciekawych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić. Niezależnie czy wybierasz się na kilkudniową wycieczkę, czy na 2 dni warto zapoznać się z listą, którą poniżej przygotowaliśmy. Wybierze tu z pewnością coś dla siebie każdy turysta.

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Zacznijmy od muzeum, które przyciąga wielu podróżników ze wszystkich rejonów Polski. Jest to jedno z najbardziej popularnych muzeów w naszym kraju. Biskupin to także niezwykłe stanowisko archeologiczne, które stanowi niemal największy rezerwat archeologiczny w całej Europie.

Dolina dolnej Wisły

Nieopodal miasta możemy przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Malownicza wstęga z Wisłą w tle wyznaczy nam trasę i odsłoni piękne uroki wsi.

Kolekcja Zabytkowych Fortepianów

Niedaleko Bydgoszczy, a dokładnie w Ostromecku znajduje się niezwykła kolekcja zabytkowych fortepianów. Na zwiedzających z pewnością zrobią wrażenie dwa pałace – jeden w stylu barokowym, drugi klasycystycznym.

Chełmno

To miejscowość, która położona jest w malowniczym rejonie nad Wisłą. Była stolicą historycznej ziemi chełmińskiej, a dzisiaj uwodzi swoim urokiem podróżnych spragnionych pięknych widoków.

Bory Tucholskie

To miejsce przyciąga turystów głównie ze względu na bogactwo i różnorodność przyrody, swoim klimatem, a także malowniczymi krajobrazami. Jeżeli chcemy aktywnie spędzić czas w otoczeniu natury i ciszy, to jest to doskonały wybór.

Park Dinozaurów w Rogowie

Dla fanów prehistorycznych stworzeń, dzieci i dorosłych. W okolicach Bydgoszczy idealnym miejscem do spędzenia czasu w gronie rodziny będzie Zaurolndia. To park dinozaurów, który stanowi jeden z największych miejsc tego typu w Polsce. Zobaczmy tu ok. 80 modeli dinozaurów naturalnej wielkości.

Grudziądz

Stutysięczne miasto położone na prawym brzegu Wisły z piękną i bogatą historią w tle. To swojego rodzaju brama do Borów Tucholskich, Pojezierza Iławskiego i ziemi chełmińskiej.

Żnin i okolice

Zwiedzając okolicę Bydgoszczy, nie można pominąć także miejscowości Żnin. To niezwykle urokliwe miasto, którego historia liczy aż 750 lat. Znajdziemy je 42 km od Bydgoszczy.

Powiązane tematy
Zwiedzanie

Województwo Kujawsko-Pomorskie – co warto zobaczyć?

Województwo kujawsko-pomorskie cechuje się bardzo zróżnicowaną architekturą i posiada…
Czytaj dalej
Zwiedzanie

Zalew Koronowski – poznaj jego magie

Zalew Koronowski i jego okolice są bardzo atrakcyjnym miejscem dla wszystkich aktywnych i…
Czytaj dalej
Zwiedzanie

Gdzie warto zjeść w Bydgoszczy? Poznaj ciekawe miejsca

Niezależnie czy jesteśmy w Bydgoszczy przejazdem, w celach turystycznych, w odwiedzinach, czy…
Czytaj dalej