Co zwiedzić w okolicy Bydgoszczy – ciekawe miejsca w woj. Kujawsko-Pomorskim

Bydgoszcz i okolice kryje wiele ciekawych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić. Niezależnie czy wybierasz się na kilkudniową wycieczkę, czy na 2 dni warto zapoznać się z listą, którą poniżej przygotowaliśmy. Wybierze tu z pewnością coś dla siebie każdy turysta.

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Zacznijmy od muzeum, które przyciąga wielu podróżników ze wszystkich rejonów Polski. Jest to jedno z najbardziej popularnych muzeów w naszym kraju. Biskupin to także niezwykłe stanowisko archeologiczne, które stanowi niemal największy rezerwat archeologiczny w całej Europie.

Dolina dolnej Wisły

Nieopodal miasta możemy przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Malownicza wstęga z Wisłą w tle wyznaczy nam trasę i odsłoni piękne uroki wsi.

Kolekcja Zabytkowych Fortepianów

Niedaleko Bydgoszczy, a dokładnie w Ostromecku znajduje się niezwykła kolekcja zabytkowych fortepianów. Na zwiedzających z pewnością zrobią wrażenie dwa pałace – jeden w stylu barokowym, drugi klasycystycznym.

Chełmno

To miejscowość, która położona jest w malowniczym rejonie nad Wisłą. Była stolicą historycznej ziemi chełmińskiej, a dzisiaj uwodzi swoim urokiem podróżnych spragnionych pięknych widoków.

Bory Tucholskie

To miejsce przyciąga turystów głównie ze względu na bogactwo i różnorodność przyrody, swoim klimatem, a także malowniczymi krajobrazami. Jeżeli chcemy aktywnie spędzić czas w otoczeniu natury i ciszy, to jest to doskonały wybór.

Park Dinozaurów w Rogowie

Dla fanów prehistorycznych stworzeń, dzieci i dorosłych. W okolicach Bydgoszczy idealnym miejscem do spędzenia czasu w gronie rodziny będzie Zaurolndia. To park dinozaurów, który stanowi jeden z największych miejsc tego typu w Polsce. Zobaczmy tu ok. 80 modeli dinozaurów naturalnej wielkości.

Grudziądz

Stutysięczne miasto położone na prawym brzegu Wisły z piękną i bogatą historią w tle. To swojego rodzaju brama do Borów Tucholskich, Pojezierza Iławskiego i ziemi chełmińskiej.

Żnin i okolice

Zwiedzając okolicę Bydgoszczy, nie można pominąć także miejscowości Żnin. To niezwykle urokliwe miasto, którego historia liczy aż 750 lat. Znajdziemy je 42 km od Bydgoszczy.