Ciekawe miejsca na mapie Bydgoszczy

W ostatnich latach Bydgoszcz staje się coraz ładniejszym miastem, które przyciąga turystów. Na ulicach starówki spotkamy zarówno mieszkańców, którzy chętnie spędzają tu wolny czas, jak i osoby przyjezdne. Dość łatwo usłyszeć tutaj grupki osób rozmawiających po angielsku lub w innych językach. Część z nich to turyści, którzy są tu przejazdem i zwiedzają miasto, a część to osoby, którym spodobało się ono na tyle, że postanowiły tu zamieszkać. Niezależnie od przyczyny z jakiej akurat przebywamy, czy też mieszkamy w Bydgoszczy, na uwagę zasługuje przynajmniej kilka miejsc, które warto zobaczyć.

Najbardziej oczywiste miejsca do odwiedzenia

Chyba każde miasto ma swoją listę miejsc turystycznych, które koniecznie trzeba zobaczyć jeśli się tam akurat znajdziemy. Nie inaczej jest w przypadku Bydgoszczy. Miasto oferuje nam cały szereg miejsc, które warto odwiedzić. Jeśli skupić się tylko na centrum miasta, z pewnością warto udać się na Wyspę Młyńską, która z każdym dniem staje się coraz piękniejsza. Jest to typowe miejsce wypoczynku i spędzania wolnego czasu dla osób w każdym wieku. Tuż za rogiem znajdziemy Starówkę, po której uliczkach zdecydowanie warto pospacerować. A kiedy spacer już nas znuży, możemy wejść do jednej z restauracji, czy kawiarni albo udać się na lody.

Mniej oczywiste miejsca do zwiedzania

Istnieją również miejsca, które aż tak bardzo nie rzucają się w oczy, jednak z pewnością warto je zobaczyć. Jednym z nich na pewno będzie Muzeum mydła i historii brudu. Jest to dość nietypowa atrakcja, ale z pewnością warta uwagi. Przypadnie ona do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W muzeum dowiemy się jak wyglądało dbanie o czystość przed laty i docenimy obecnie dostępne środki. Zobaczymy też jak powstaje mydło, a nawet będziemy mieli możliwość wyprodukowania swojego własnego niewielkiego mydełka i zabrania go ze sobą na pamiątkę. Chociaż atrakcja ta sprawia dużą frajdę dzieciom, to również dorośli będą się dobrze bawić przy produkcji własnego mydełka. To tylko jednak z wielu atrakcji, które znajdziemy w samym centrum Bydgoszczy.