Dni Nauki "Medicalia" w Collegium Medicum UMK Bydgoszcz, ciekawe warsztaty dla każdego

Za nami czeka niezwykle interesujące wydarzenie o charakterze naukowym. W dniach 22-25 maja na terenie Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy odbędą się Dni Nauki „Medicalia”. Będzie to okazja, aby uczestnicy mogli zapoznać się z pracami medycznymi prowadzonymi przez naukowców tej prestiżowej placówki.

Agnieszka Milik, reprezentantka Działu Promocji i Komunikacji Collegium Medicum UMK, zachęca do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Podkreśla, że spotkania będą miały miejsce w laboratoriach i pracowniach, które zazwyczaj są dostępne jedynie dla wybranej grupy osób. To rzadka okazja, by zobaczyć z bliska prace naukowe prowadzone na co dzień przez specjalistów.

Festiwal Nauki „Medicalia” to impreza odbywająca się co roku, organizowana przez Collegium Medicum UMK aż od 2003 roku. Rok po roku festiwal rozwijał się i ewoluował, docierając do formy eventu z wieloma warsztatami. Jest on dostępny dla wszystkich mieszkańców województwa, którzy chcą poznać tajniki medycyny.

Podczas tygodnia festiwalowego organizowane są różnego rodzaju pokazy, warsztaty i wykłady. Goście mają możliwość odwiedzenia miejsc, które zwykle są niedostępne dla osób postronnych, jak sale operacyjne czy laboratoria. Ważne jest, że impreza ma charakter zarówno edukacyjny jak i nieodpłatny.