Bydgoszcz: XV edycja akcji "MotoKrew 2024" zorganizowana przez FENIX MC Poland

Bydgoski Stary Rynek stał się areną XV edycji akcji „MotoKrew 2024”, która odbyła się w sobotę, 10 maja. Wielu mieszkańców odpowiedziało na apel organizatorów, nie brakowało entuzjastów gotowych do niesienia pomocy.

Akcję „MotoKrew 2024” co roku od 2009 funduje i organizuje FENIX MC Poland. Inicjatywa ta ma na celu zachęcanie bydgoszczan do oddawania krwi. Dariusz Milak, sekretarz organizacji FENIX MC Poland, wyjaśnia, że każda tego typu akcja przynosi od 23 do aż 30 litrów krwi dziennie, zależnie od możliwości przerobowych krwiobusu. Wydarzenie cieszy się nieprzerwanym zainteresowaniem mieszkańców miasta i corocznie pozwala zgromadzić kolejne litry tego cennego surowca.

Sobotni poranek 11 maja rozpoczął się od skierowania zaproszenia do mieszkańców przez motocyklistów. Krwiobus czekał na chętnych na Starym Rynku już od godziny 10. Dodatkowo, program imprezy zawierał wiele atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Podczas wydarzenia odbył się koncert na żywo, w którym wystąpiły zespoły Cold Shot oraz Widok na Blues & Rock. Swoje talenty taneczne pokazały również dzieci uczestniczące w szkolnych kołach tanecznych, a publiczność mogła obejrzeć pokaz sztuk walki oraz recital skrzypcowy. Co więcej, każdy, kto podjął decyzję o oddaniu krwi został nagrodzony losem upoważniającym do udziału w losowaniu nagród. Głównym trofeum była nowoczesna telewizja, ale nie zabrakło również innych drobniejszych upominków.