Dragon, owczarek niemiecki z radziejowskiej komendy, podnosi swoje umiejętności patrolowo-tropiące na drodze szkolenia

Policja to organizacja, która stawia wysokie wymagania wobec swoich pracowników, zarówno dwu, jak i czworonożnych. Regularne szkolenia są nieodłącznym elementem ich pracy, mającym na celu utrzymanie najwyższej formy i ciągłe doskonalenie umiejętności. Niedawno doszło do intensyfikacji szkoleń Dragona – psa patrolowo-tropiącego, który jest cennym pomocnikiem w codziennych służbach policji.

Radziejowska Komenda Powiatowa Policji ceni sobie bardzo wysoki standard pracy swoich funkcjonariuszy. Każdy z nich, niezależnie od liczby nóg na jakiej się porusza, musi przechodzić regularne szkolenia. Aspirant Maciej Stawicki, przewodnik psów służbowych, niedawno przeprowadził intensywne szkolenie ze swoim podopiecznym – Dragonem. Owczarek niemiecki zasłynął już jako sprawny pies patrolowo-tropiący.

Takie ćwiczenia są nieocenione dla rozwoju umiejętności czworonogów. Podczas nich doskonalone są różnorodne aspekty ich pracy – od ogólnego posłuszeństwa, przez legitymowanie osób, pościgi, aż do obezwładniania pozoranta i tropienie. Celem jest nie tylko utrzymanie sprawności fizycznej psów, ale przede wszystkim utrwalanie ich umiejętności nabytych w służbie.