Działalność Platform Engineering Center już rozpoczęta

W Bydgoszczy rozpoczęła swoją działalność Platform Engineering Center – pierwsze w Polsce i jedno z trzech na świecie centrum oferujące kompleksowe usługi konsultingowo-wdrożeniowe w zakresie chmury. Na inauguracji obecny był prezydent Rafał Bruski. Eviden jest przedsiębiorstwem związanym z technologią cyfrową, big data i bezpieczeństwem, które łączy linie biznesowe. Jest to biznes oparty na nowej generacji cyfrowej, który zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie technologii cyfrowych, chmury, danych, zaawansowanego przetwarzania i bezpieczeństwa. Eviden świadczy usługi w publicznych, prywatnych i hybrydowych środowiskach chmurowych. Jego celem jest modernizacja aplikacji korporacyjnych pod względem elastyczności, mobilności, bezpieczeństwa i napędzania innowacji.

„To ważny dla nas dzień, ponieważ otwieramy, mówiąc językiem powszechnym, centrum badań i rozwoju w obszarze chmury obliczeniowej. Zbiegło się to z otwarciem nowej marki na rynku, z firmy Atos wydzielamy część, która zajmuje się aplikacjami, bezpieczeństwem oraz chmurą obliczeniową, a w Atosie pozostaną tradycyjne usługi IT. Udało nam się przekonać szefostwo ze Stanów Zjednoczonych, że tutaj jest najlepsze miejsce, jeśli chodzi o takie bardziej zaawansowane usługi” – mówił Łukasz Lorczak, dyrektor ds. biznesowych związany z przetwarzaniem w chmurze w nowo powołanej spółce Eviden.

Platform Engineering Center, zlokalizowany w Bydgoszczy, jest najnowszym projektem firmy Eviden. Centrum to oferuje klientom na całym świecie wsparcie na każdym etapie rozwoju w chmurze, włącznie z migracją, przyspieszaniem innowacji oraz zapewnieniem bezpieczeństwa. Bydgoskie centrum, zwane Cloud Engineering Center, to pierwsze w Polsce, które zapewnia kompleksowe usługi konsultingowo-wdrożeniowe w obszarze chmury.