Nowy Szpital Psychiatryczny

12 kwietnia Centrum Medyczne Gizińscy otworzy nowoczesny szpital psychiatryczny z centrum badawczym, po 35 latach działalności na polu psychiatrii w Bydgoszczy. Pacjenci będą mieli dostęp do szerokiego spektrum usług psychiatrycznych, w tym psychoterapii, farmakoterapii oraz innych form leczenia biologicznego. Wraz z Centrum Psychiatrii, działać będzie Centrum Badawczo-Rozwojowe, które ma na celu opracowanie innowacyjnych procedur leczniczych dla depresji lekoopornej, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych oraz zaburzeń odżywiania.

Nowe Centrum Psychiatrii to:

  • nowoczesne Ambulatorium Psychiatryczne składające się z 11 gabinetów psychiatryczno – psychologicznych,
  • Psychiatryczna Izba Przyjęć w pełni wydzielona od pozostałej części szpitala, dostosowana do potrzeb pacjentów wymagających pomocy medycznej w stanach nagłych
  • 3 obszerne Oddziały Psychiatryczne Szpitalne, w których będą hospitalizowani pacjenci w komfortowych, 2- i 3-osobowych salach z łazienkami.

W Centrum Psychiatrii będą dostępne nowoczesne sale terapii grupowej i indywidualnej, specjalnie wyposażone pomieszczenia do rehabilitacji ruchowej oraz aktywności sportowej, a także miejsca do wypoczynku i odwiedzin oraz przestronne jadalnie dla pacjentów.