Ekscytujące nowości dla entuzjastów ekstremalnej jazdy w Starym Fordonie

Pasja do śmiałej jazdy na różnego rodzaju sprzętach zyskała nowe miejsce do realizacji swoich marzeń. W zakątku Starego Fordonu, skrytym blisko wschodniej strony ulicy Frycza-Modrzewskiego, na tle nabrzeża, powstaje pumptrack. Jest to miejsce, które dodatkowo wzbogacone zostanie o nowe trasy rowerowe. Ambitny plan przewiduje zakończenie prac po okresie letnim.

Asfaltowy tor, wyposażony w nasypy i hopki, zapewni bezpieczną jazdę dla entuzjastów na dwóch kółkach – zarówno dla miłośników rowerów, jak i zwolenników jazdy na BMX. To jednak nie wszystko – skaterzy, rolkarze oraz longboarderzy również znajdą tu miejsce do rozwijania swoich umiejętności, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Miasto Bydgoszcz poinformowało, że prace nad formowaniem nasypów i hopków zostały już zakończone. Aktualnie trwa etap przygotowania podbudowy. Przewidywane jest, że wykonawca w ciągu najbliższego tygodnia rozpocznie układanie docelowej betonowej nawierzchni. Planowany jest również montaż oświetlenia, dzięki czemu park rowerowy będzie dostępny również po zmroku. Ciekawostką jest fakt, że projekt uwzględnia możliwość tymczasowego zalania obiektu podczas potencjalnej fali powodziowej na Wiśle.