Eliminacje bydgoskiej edycji Turnieju Par Patrolowych "PATROL ROKU 2024" zakończone

Dnia 23.05.2024 w Bydgoszczy przeprowadzono lokalne eliminacje do XXVIII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji pod hasłem „PATROL ROKU 2024”. Szczęśliwym triumfatorom, drużynie złożonej z starszego sierżanta Kamila Rutkowskiego i sierżanta Norberta Bursztyńskiego, którzy reprezentowali Komisariat Policji Bydgoszcz-Błonie, serdecznie gratulujemy!

W rywalizacji brały udział łącznie 9 par policyjnych z ogniw patrolowo-interwencyjnych, które są pod komendą Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Konkurencje zawodów obejmowały techniki interwencyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz interwencje bezpośrednie.

Turniej jest prowadzony z myślą o doskonaleniu umiejętności zawodowych policjantów służących na posterunku patrolowo-interwencyjnym – jednostek będących na pierwszej linii kontaktu z problemami obywateli. To oni są pierwszymi na miejscu, gdy potrzebna jest pomoc i to ich obecność na ulicach wpływa na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Z ich pracy wynika wiele społecznych oczekiwań, a od niej zależy poziom zaufania społeczeństwa do całej służby policyjnej. Właśnie dlatego policjanci ciągle poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby w jak największym stopniu służyć społeczeństwu i pomagać mu.