Europejski Dzień Seniora – dwudniowe świętowanie w Bydgoszczy

W tym roku, obchodzimy Europejski Dzień Seniora 20 października. Miasto Bydgoszcz przygotowało na ten czas specjalne wydarzenia, które będą miały miejsce przez dwa dni. Organizatorzy zapraszają na uroczystą Galę, która odbędzie się w Teatrze Kameralnym. Zaproszenia na to wydarzenie są bezpłatne i dostępne do odbioru od 16 października.

Zaplanowane Bydgoskie Dni Seniorów przypadać będą na 20 i 21 października. W pierwszym dniu tych obchodów, zorganizowane zostaną konferencje i warsztaty pod nazwą „Senior – menadżer ds. własnego bezpieczeństwa”. Celem tych spotkań jest omówienie takich tematów jak usługi elektroniczne ZUS oraz nadchodzące zmiany w przepisach ubezpieczeniowych.

W budynku przy ulicy Gdańskiej 5, uczestnicy będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat zdrowego odżywiania dzięki udziałowi dietetyka. Ponadto, seniorzy otrzymają szansę do uczestnictwa w lekcji samoobrony oraz warsztatach fotograficznych. Dodatkowo, dowiedzą się oni jak udzielić pierwszej pomocy przed przyjazdem służb medycznych.