Glamping – ekskluzywny kemping na wakacje

Pojęcie glampingu dopiero od stosunkowo krótkiego czasu rozprzestrzenia się w Polsce. Przyszło do nas z zachodu i w tłumaczeniu z języka angielskiego stanowi połączenie dwóch słów – glamour (urok, czar, przepych) oraz camping. Chociaż wydawałoby się na pierwszy rzut oka, że słowa te nie mają nic wspólnego, to jednak z ich połączenia powstał właśnie glamping. Coś, co wydawałoby się niemożliwe do połączenia, czyli ekskluzywne warunki oraz prosty kemping pod namiotem, okazało się świetnym połączeniem. W ten sposób powstały niezwykłe miejsca na łonie natury, w których można cieszyć się bardzo komfortowymi warunkami, lepszymi niż w niejednym hotelu czy tym bardziej pensjonacie. Zastanówmy się więc chwilę nad ideą glampingu oraz przyjrzyjmy się wyglądają przykładowe miejsca oferujące ten typ noclegów oraz wakacji.

Idea glampingu

Wiele osób bardzo ceni sobie możliwość przebywania na łonie natury i podziwiania przyrody. Spacery po lesie, zachody słońca nad pobliskim jeziorem, czy też puste plaże, do których dojście nie jest wcale takie łatwe – to wszystko przyciąga nas niczym magnes. Chcemy odpocząć od tłumów ludzi w miejscowościach turystycznych, jednocześnie nie chcemy jednak rezygnować ze wszystkich wygód. Możemy wybrać się na kemping z namiotem, jednak w tym momencie musimy zapomnieć o jakimkolwiek komforcie, a nie wszyscy są na to gotowi. Na przeciw potrzebom takich osób wychodzi właśnie glamping, czyli swego rodzaju luksusowy, czy ekskluzywny kemping, który stanowi połączenie kontaktu z naturą z wygodą i komfortem.

Gdzie znajdziemy glampingi w Polsce

Choć idea glampingu wydaje się stosunkowo nowa, to jednak w Polsce istnieje już sporo takich miejsc. Możemy je znaleźć na przykład w górach – wydaje się, że to właśnie tak jest ich jak na razie najwięcej. Będą to Bieszczady, ale również wyższe góry, z tym że glamping będzie położony w pewnej odległości od turystycznych miejsc, dlatego też będziemy musieli nieco dojechać jeśli będziemy chcieli wybrać się w góry. Poza tym, pewną liczbę glampingów znajdziemy również nad morzem, w jego bezpośrednim sąsiedztwie lub kilka kilometrów dalej. Poza tym, różne glampingi rozrzucone są po różnych częściach Polski w bardziej lub mniej oczywistych miejscach. Tym, co łączy je wszystkie jest bezpośredni kontakt z przyrodą. Są one położone w lesie lub na jego skraju, na otwartej przestrzeni, na jeziorach, czy w jeszcze innych bardzo urokliwych zakątkach.