Kolejna edycja Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny obchodzona 11 czerwca

W niedzielę, 11 czerwca, odbyła się już jedenasta edycja bydgoskiej manifestacji pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski” – Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie to zakończyło się rodzinno-integracyjnym piknikiem w pobliżu bazyliki, gdzie na uczestników przygotowano wiele atrakcji.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w Katedrze Bydgoskiej św. Marcina i Mikołaja. Liturgii przewodniczył biskup bydgoski ks. Krzysztof Włodarczyk. Po zakończonej Eucharystii rodziny z Bydgoszczy ruszyły na przemarsz, którego trasa wiodła przez Stary Rynek oraz ulice Mostową, Focha, Gdańską, Mickiewicza i Ossolińskich aż do bydgoskiej bazyliki.

W otoczeniu świątyni miała miejsce zabawa plenerowa pełna licznych animacji. Dzieci miały okazję korzystać z parku rozrywki przygotowanego specjalnie dla nich, natomiast całe rodziny mogły wspólnie uczestniczyć w rozmaitych zawodach sportowych. Organizatorzy przewidzieli również konkursy oraz tańce, dzięki którym uczestnicy mogli spędzić miło czas w rodzinnym gronie.