Koniec pięcioletniej współpracy Jakuba Tęczy z siatkarkami Metalkasu Pałacu Bydgoszcz

Jakub Tęcza, dotychczasowy trener siatkarek z bydgoskiego Metalkasu Pałacu, zakończył swoją pięcioletnią misję w klubie – takie informacje podał sam zainteresowany. W dniu 30 stycznia, we wtorek, klub oficjalnie poinformował o rozwiązaniu umowy z trenerem na zasadzie porozumienia obu stron.

Przyczyną takiej decyzji były niewystarczające rezultaty osiągnięte przez drużynę w obecnym sezonie. Drużyna siatkarska, rywalizująca na szczeblu ekstraklasy, zdobyła zwycięstwo tylko trzy razy (przeciwko Grupie Azoty Tarnów, Stali Mielec i Volley Wrocław) i aktualnie znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli. Niedawno doznała swojej czternastej porażki, przegrywając 0:3 z Budowlanymi Łódź.

Jakub Tęcza dołączył do bydgoskiego klubu w 2019 roku, początkowo jako asystent pierwszego trenera Piotra Mateli. Rok temu otrzymał propozycję samodzielnego prowadzenia drużyny. Była to jego inauguracja na stanowisku głównego trenera. Wówczas zastąpił Mirosława Zawieracza i doprowadził drużynę do końca sezonu. Klub utrzymał się w lidze, co skłoniło zarząd do decyzji o pozostawieniu Tęczy na stanowisku trenera na kolejny sezon.

Klub Metalkas Pałac ma obecnie 9 punktów, co daje mu jednopunktową przewagę nad ostatnim zespołem z Tarnowa. W najbliższą sobotę, już pod kierunkiem nowego szkoleniowca, zagrają mecz w Bielsku Białej.