Krajobraz ulicy Pomorskiej w Bydgoszczy

Ulica Pomorska w Bydgoszczy staje się coraz bardziej atrakcyjna dla spacerowiczów, ze względu na liczne odnowione kamienice, które przyciągają wzrok swoim urokiem. Niestety, niemile zaskakuje fakt, że nie przy każdej z nich można swobodnie przechodzić ze względu na nagromadzone tam odpady.

Problem dotyczy chodnika przy ul. Pomorskiej pod numerem 45, gdzie od kilku tygodni znajduje się prawdziwe wysypisko śmieci. Wszystko tam można znaleźć: od porzuconego tapczanu, poprzez rozbite szyby, różnego rodzaju przedmioty dziecięce, aż po podręczniki do nauki języka angielskiego.

Lokalni mieszkańcy twierdzą, że miejsce to służy jako obozowisko dla bezdomnych. Zarówno widok jak i zapach z miejsca tego są odpychające, a bałagan panuje tam już od okresu letniego. Strażnicy miejscy twierdzą, że problem ten leży w gestii zarządcy drogi, ponieważ chodzi o nielegalne zajmowanie pasa drogowego. Pracownicy zarządzający drogą argumentują jednak brakiem odpowiednich narzędzi i możliwości zlecenia sprzątania nielegalnych śmietników firmie sprzątającej. Kierują oni sprawę do wydziału gospodarki komunalnej miejskiego urzędu.

Zwróciliśmy się w tej sprawie do miejskiego ratusza. Okazało się, że to nie pierwszy przypadek na ulicy Pomorskiej, kiedy mieszkańcy tworzą tam nielegalne wysypisko śmieci.