120. rocznica powstania Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy celebruje swoje 120-lecie. Obchody jubileuszowe miały miejsce w Teatrze Kameralnym. Nagrody dla pracowników Miejskiej Biblioteki pochodziły od zarządu miasta i województwa. Biblioteka ta jest miejscem, gdzie znaleźć można nie tylko książki, ale także audiobooki, filmy i różnorodne wydarzenia.

Dagmara Reszkowska-Gierden, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy podkreśla, że biblioteka to miejsce, które łączy tradycję z nowoczesnością. – Oblicze naszej biblioteki diametralnie się zmieniło. Nie jest już jedynie instytucją koncentrującą się na wypożyczaniu książek, ale oferuje wiele inicjatyw kulturalnych służących do rozwoju społeczności – mówi dyrektor.

Biblioteka organizuje koncerty na strychu budynku, spotkania z lokalnymi poetami i pisarzami zwane „Środami literackimi”, a także coroczny Bydgoski Trójkąt Literacki i Festiwal LiterObrazki. Dodatkowo, nie można zapomnieć o wielu działaniach skierowanych do seniorów i dzieci, które są przeprowadzane w oddziałach biblioteki.

W Bydgoszczy Biblioteka posiada w swoim katalogu ponad milion dokumentów i materiałów bibliotecznych. Z okazji 120-lecia istnienia, przygotowane zostały nagrody dla najbardziej wiernych czytelników i tych, którzy korzystają z usług biblioteki najczęściej.