Nowoczesne okna i drzwi. Charakterystyka

Każdy, kto zamierza wymienić okna w swoim domu lub firmie, powinien poprzedzić tę decyzję wyborem materiału, z którego będą wykonane ramy okienne. Ten wybór będzie miał wpływ na koszt instalacji, trwałość, efektywność energetyczną, wymagania konserwacyjne i nie tylko. Warto porównać okna drewniane i okna aluminiowe – dwie popularne opcje, aby zobaczyć, które z nich są najlepiej wpasowują się w indywidualne potrzeby.

Okna aluminiowe – nowoczesna elegancja

Okna aluminiowe są produkowane z niezwykle trwałego i wszechstronnego materiał. Zazwyczaj są mocniejsze niż PCV. Oznacza to, że nadają się do zaspokojenia potrzeb budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Niezależnie od tego, jaki kolor i wykończenie się wybierze, okna aluminiowe posłużą przez długie lata. Aluminium jest malowane proszkowo, dzięki czemu jest bardzo odporne na rdzę i przebarwienia.

Nigdy nie będzie trzeba martwić się o ich przemalowanie. Co więcej, ich nowe możliwości projektowania oznaczają, że mamy do wyboru setki stylów, można więc znaleźć najlepsze dopasowanie do swojej nieruchomości.

Okna aluminiowe zapewniają lekką i solidną konstrukcję, oferując doskonały wygląd estetyczny. Ich kształt uzupełnia smuklejsza ramka i większa powierzchnia szkła, co doskonale sprawdza się w nowoczesnych budynkach z dużymi przeszkleniami.

Wybierając okna aluminiowe, korzysta się z najwyższej jakości produktów i doskonałych właściwości użytkowych w zakresie bezpieczeństwa, wytrzymałości i wydajności cieplnej.

Zalety okien aluminiowych

  • Niższy koszt niż okna drewniane
  • Minimalna konserwacja
  • Wysoka wytrzymałość, ponieważ nie wypaczają się i są odporne na korozję
  • Lekkie
  • Dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach

Okna drewniane – klasyczna elegancja

Jeśli chcemy nadać swojemu domowi odrobinę charakteru, okna drewniane mogą być idealnym wyborem. Oferują stylowy, tradycyjny wygląd, dopasowany do większości nieruchomości. Ich naturalna konstrukcja jest mocna, trwała i pięknie komponuje się np. z górskimi domami z bali.

Niezależnie od tego, czy odnawia się dom, czy tworzy projekt nowego budynku, okna drewniane są fantastycznym wyborem. Zapewniają niesamowitą izolację termiczną, dzięki czemu zimą łatwo utrzymać w domu ciepło, a latem chłód. W porównaniu z PCV wszystkie okna drewnopochodne są bardziej ekologiczne.

Na dłuższą metę można dużo zaoszczędzić na rachunkach za energię, dlatego te okna zapewniają dobry stosunek jakości do ceny. Wymagają wprawdzie konserwacji i więcej czynności pielęgnacyjnych od okien aluminiowych, ale odpowiednio zaimpregnowane będą służyć w doskonałej formie przez długie lata. Żaden inny materiał nie nada domowi takiego ponadczasowego i eleganckiego wyglądu jak drewno.

Zalety okien drewnianych

  • Przyjazne dla środowiska, ponieważ do wykonania drewnianej ramy potrzeba mniej energii
  • Mają ujemny potencjał globalnego ocieplenia, zmniejszając ilość CO2 w atmosferze przez cały okres ich użytkowania
  • Redukują koszty energii, będąc wydajnym termicznie jako naturalny izolator
  • Naturalne piękno i ponadczasowy charakter drewniane ramy okienne wnoszą zarówno do nowoczesnych, jak i zabytkowych domów
  • Dostępne w szerokiej gamie stylów

Moskitiery – przydatne latem i zimą

Moskitiery do doskonałe rozwiązanie, aby zatrzymać owady, pyły i zanieczyszczenia z daleka od wnętrza domu. Rama wykonana z ekstrudowanego aluminium zapewnia trwałość i wytrzymałość konstrukcji oraz niezawodność przez wiele lat. W asortymencie sklepów można znaleźć takie rodzaje moskitier, jak moskitiery ramkowe, drzwiowe, rolowane czy plisowane. Przydadzą się nie tylko latem, ale też zimą, bo w ofercie Fintecnic można znaleźć również specjalnie dedykowaną na zimę moskitierę anti-smog.

Producent i dystrybutor okien Fintecnic przygotował w swojej ofercie szeroką gamę modeli okien drewnianych, aluminiowych i PCV. Ponadto można znaleźć również rolety zewnętrzne, bramy garażowe czy okna przesuwne.