Sztuczna trwawa jest fantastyczna

Sztuczna trwa stała się niezwykle popularna. Dzięki szerokiemu zastosowaniu, wysokiej jakości materiałom oraz wielu innym zaletom, jest bardzo atrakcyjnym produktem.

Sztuczna trawa to nic innego jak forma wykładziny, która imituje prawdziwy trawnik. Wykonana jest z materiałów syntetycznych, które cechują się wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzisiejsze sztuczne trawy prezentują się kapitalnie i realistycznie odwzorowują żywą trawę.

Rodzaje sztucznej trawy

W sprzedaży dostępne są sztuczne trawy, które różnią się typem zastosowanego włókna. Wyróżniamy trawy o włóknie monofilowym oraz fibrylowanym.
Włókna monofilowe charakteryzują się splotem, który składa się z pojedynczych pasemek. Każde pasemko liczy od kilku do kilkunastu włókien. W przypadku włókien fibrylowanych trawa posiada postać ponacinanej taśmy, która jest szeroka na kilka centymetrów. Warto nadmienić, iż na rynku dostępne są trawy, które posiadają oba te włókna.

Sztuczne trawy dzielą się także ze względu na przeznaczenie. Wyróżniamy trawy boiskowe, które cechują się wysoką sprężystością oraz wytrzymałością włókien. Drugim typem traw są trawy krajobrazowe. Idealnie sprawdzą się w ogródkach czy tarasach. Wyglądem są niezwykle zbliżone do żywej trawy. Sztuczna trawa ogrodowa jest coraz częstszym wyborem klientów. Układanie sztucznej trawy owocuje fantastycznym efektem wizualnym. Ponadto wyróżniamy takie trawy syntetyczne, jak:

• trawa wonder,
• trawa soft,
• trawa breeze,
• trawa epic,
• trawa prestige.

Wygoda

Piękna i zadbana trawa potrafi zupełnie odmienić wygląd danego miejsca. Jednak żywy trawnik jest często naprawdę wymagający. Jego pielęgnacja bywa niekiedy uciążliwa i z pewnością nie należy do przyjemnych.
Doskonałym rozwiązaniem jest w tym przypadku trawa syntetyczna, która wymaga jedynie minimalnej pielęgnacji. Dodatkowo, sztuczna trawa prezentuje się naprawdę korzystnie.

Jak dbać o sztuczną trawę?

Trawa syntetyczna wymaga regularnych zabiegów konserwacyjnych. Warto dbać o wykładzinę, aby jak najdłużej zachowała pierwotny efekt wizualny.
Sztuczną trawę należy szczotkować raz na trzy miesiące. Wszelkie zanieczyszczenia, takie jak chwasty czy liście, powinny być usuwane na bieżąco. W przypadku zabrudzeń bądź plam, warto skorzystać ze szczotki oraz roztworu amoniaku. Kurz oraz inne zabrudzenia atmosferyczne możemy bez problemu spłukać wodą. Sztuczna trawa do ogrodu może być mniej narażona na zniszczenia aniżeli w przypadku trawy boiskowej.
Sztuczna trawa wymaga naprawdę znikomej pielęgnacji, dlatego jest często wybierana przez osoby, którym zależy na oszczędności czasu.

Początki stosowania i rozwój technologii

Sztuczna trawa była wykorzystywana już w latach 60 XX wieku. Pierwsza trawa syntetyczna powstawała w Stanach Zjednoczonych i miała zastosowanie w sporcie. Wówczas była jednak niezbyt wytrzymała, co nie do końca podobało się sportowcom.
Nowe technologie sprawiły, że dzisiejsza sztuczna trawa doskonale spisuje się na wielu boiskach sportowych. Ponadto trawa syntetyczna wymaga znikomych kosztów utrzymania. Sztuczna trawa III generacji jest wykonana z elastycznego podkładu tworzywa. To czyni ją naprawdę wytrzymałą i odporną nawet na najgorsze warunki atmosferyczne.

Sztuczna trawa posiada szerokie zastosowanie i dzięki rozwojowi technologii jest obecnie bardzo pożądanym produktem.