Perełka wśród kąpielisk: Borówno wyprzedza znane nadmorskie plaże

Wielokrotnie słyszy się narzekania mieszkańców Bydgoszczy na brak miejskiego otwartego kąpieliska. Wybawieniem dla nich stają się jednak pobliskie zbiorniki wodne. Jedno z nich, położone zaledwie piętnastominutową drogę od miasta, szczyci się mianem jednej z najpiękniejszych plaż w kraju. Choć popularność tego miejsca przekłada się na jego tętniące życiem otoczenie, tłumy zwiedzających nie powinny zniechęcać. Kąpielisko Borówno, malowniczo usytuowane nad jeziorem o tej samej nazwie, zdobyło prestiżowe wyróżnienie Błękitnej Flagi za sezon 2023 od Fundacji dla Edukacji Ekologicznej. Zaszczytne to odznaczenie umieściło je wyżej niż wiele renomowanych plaż Bałtyku.

Kąpielisko Borówno uplasowało się na 29 pozycji rankingu, wyprzedzając tak uznane destynacje jak Marina Yacht Park, Kąpielisko Koliba w Sopocie, Kąpielisko Gdańsk Stogi i Sobieszewo oraz Marinę Gdańsk.

Znajdujący się w granicach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ma swoją siedzibę właśnie przy kąpielisku Borówno nad jeziorem Borówno. Odległość dzieląca go od Bydgoszczy wynosi jedynie 10 km w kierunku Gdańska. Najprostszym środkiem transportu dojeżdżającym do ośrodka jest autobus linii nr 41, którym można podróżować od Dworca Leśnego do Wudzyna przez Osielsko, Żołędowo, Wilcze, Borówno, Kusowo, Dobrcz, Sienno, Kotomierz i Karolewo. Co więcej, specjalne dodatkowe kursy weekendowe do Borówna są dostępne w okresie wakacyjnym aż do końca sierpnia.