Płytki z cegły rozbiórkowej, czyli fragment historii w Twoim wnętrzu

Marzysz o odważnym i wyrazistym wnętrzu? Wbrew pozorom nie musisz przeprowadzać totalnej metamorfozy swojego domu lub mieszkania, aby nadać mu charakteru. Postaw na płytki z cegły rozbiórkowej i ciesz się oryginalną aranżacją!

Płytki z cegieł rozbiórkowych – dlaczego jest o nich tak głośno?

Z aktualnych trendów wnętrzarskich jasno wynika, że w cenie jest wszystko to, co naturalne, ale i retro. Płytki z cegły rozbiórkowej bezsprzecznie zaliczają się do tego grona. W końcu, jak sama nazwa wskazuje, powstają one ze starych cegieł, które niegdyś składały się na konstrukcję budowlaną danego budynku. Przecinając je na lekkie i cienkie płytki (ceglane), możemy cieszyć się absolutnie wyjątkową aranżacją wnętrza. Ich struktura, ubarwienie, kształt choć zbliżone do siebie, tak po bliższym przyjrzeniu się, nie są identyczne. I właśnie ten aspekt – niepowtarzalny wygląd – w największym stopniu decyduje o ich rosnącej popularności.

Płytki ceglane – w jakich wnętrzach się odnajdą?

Nie ukrywajmy, stara cegła jest materiałem wyrazistym, ciężkim wizualnie. Oczywiście nie wszędzie będzie pasować, ale w wielu aranżacjach okaże się strzałem w dziesiątkę. Charakteryzujące się prostotą, surowością i minimalizmem wnętrza w stylu industrialnym i loftowym wręcz nie są kompletne bez tego dekoru ściennego. Podobnie jeśli chodzi o estetykę rustykalną i skandynawską – prawdziwe cegły na ścianie są tam bardzo mile widziane. Gdzie jeszcze możemy wprowadzić ciętą cegłę rozbiórkową? Na pewno do wnętrz aranżowanych w duchu nowoczesnym, jak również eklektycznym.

Cegła cięta – jak wypada na tle konkurencji?

Moda na cegłę we wnętrzach spowodowała, że mamy dziś wysyp cegiełek dekoracyjnych. Warto wiedzieć, że pod tym pojęciem kryją się zarówno prawdziwe cegły w postaci kafelków, jak i imitacje cegiełek bazujące choćby na gipsie czy betonie. Wszelkie alternatywy dla płytek ze starej cegły, choć kuszą swoją atrakcyjną ceną, nie zapewniają tak spektakularnych efektów wizualnych, jak fragmenty cegieł rozbiórkowych. To dlatego, że produkty cegłopodobne są wyrobem maszynowym, a to oznacza, że zarówno ich kształt, jak i kolor czy struktura powierzchni będą zawsze takie same.

Podsumowując, jeśli chcesz wprowadzić do swojego wnętrza nutę autentyczności, zachwycić gości wspaniałą dekoracją ścienną, wybór jest tylko jeden – płytki z cegły rozbiórkowej. Znajdziesz je w ofercie polskiego producenta e-CEGŁA.