Zaszczytne wyróżnienie dla studentki bydgoskiej politechniki w konkursie Galerii Plakatu AMS

Julia Klinger, młoda i utalentowana studentka drugiego roku na kierunku komunikacja wizualna na Politechnice Bydgoskiej, zasłynęła swoimi umiejętnościami w dziedzinie grafiki. Swoją twórczość prezentowała już w tak prestiżowych miejscach jak Łazienki Królewskie w Warszawie, budując swoją reputację jako wybitnej artystki.

Ostatnio, Julia otrzymała znaczne uznanie za swoją pracę, zdobywając wyróżnienie w 24. edycji renomowanego ogólnopolskiego konkursu Galerii Plakatu AMS „Outdoor jest Cool! AMS!”. To zaszczytne osiągnięcie przysporzyło jej jeszcze więcej rozgłosu, umacniając jej pozycję na arenie artystycznej.

Nagroda została przyznana Julii przez Miasto Stołeczne Warszawa, doceniając jej wysiłki na rzecz promowania wolontariatu. Ta bydgoska artystka rywalizowała z ponad tysiącem innych grafików – zarówno tych na początku swojej kariery, jak i bardziej doświadczonych twórców, w tym wykładowców uczelni artystycznych.

Wyróżnienie zdobyte przez Julię to efekt przejmującej grafiki, w której symbol pomocy został ukazany w nieoczywisty sposób. Przedstawiła ona dłonie tworzące parasol, mający chronić inną osobę, co jest metaforą wsparcia i pomocy. W ramach nagrody jej prace będą promowane na oficjalnych mediach społecznościowych Miasta Stołecznego Warszawa, partnera konkursu, a także eksponowane w przestrzeni miejskiej.

Julia Klinger nie jest nowicjuszką w tym konkursie – już rok wcześniej znalazła się w gronie finalistów Galerii Plakatu AMS „Outdoor jest Cool! AMS!”. Jej prace były wówczas prezentowane w Łazienkach Królewskich, co potwierdza jej niepodważalny talent i kreatywność.