Podsumowanie kampanii wyborczej przez prezydenta Rafała Bruskiego i jego entuzjastyczne słowa o przyszłości Bydgoszczy

Na spotkaniu, które odbyło się w amfiteatrze na Mostowej, prezydent Rafał Bruski zdał relację z podjętych działań w trakcie kampanii wyborczej. Towarzyszyli mu w tym przywódcy lokalnych organizacji Platformy Obywatelskiej (PO) i Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD), Michał Sztybel i Mirosław Kozłowicz. Dołączył do nich Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej, który specjalnie na kończący się okres kampanii przyjechał do Bydgoszczy.

Dariusz Joński, pochodzący z Łodzi polityk, wyraził swoje pozytywne odczucia dotyczące przemian Bydgoszczy. Komplementował czystość miasta oraz estetykę miejskich przestrzeni, za co uznał wykorzystane fundusze unijne. Podkreślił także rolę prezydenta jako dobrego gospodarza miasta.

Mówili też Michał Sztybel i Mirosław Kozłowicz. Przywódcy bydgoskich struktur PO i SLD zwrócili uwagę na znaczenie oraz skuteczność ich współpracy w kontekście tegorocznych wyborów samorządowych.

Prezydent zaakcentował istotność udziału mieszkańców w wyborach. Zaznaczył, że to one decydują o przyszłości miasta i o tym, komu mieszkańcy chcą powierzyć swoje zaufanie. Wyraził swoje zadowolenie z faktu długotrwałej współpracy z radnymi, którzy są zmotywowani do działania na rzecz miasta. Bruski podkreślił, że widoczne zmiany w mieście są dopiero początkiem i czekają nas kolejne inwestycje finansowane z miliardów złotych. Dodał, że dzięki temu będzie możliwe realizowanie projektów, które nie zostały wcześniej ukończone z powodu braku środków od poprzedniego rządu. Po zakończeniu konferencji, prezydent zamienił formalny strój na bardziej swobodny i rozpoczął dystrybucję pomidorowej zupy dla obecnych na spotkaniu mieszkańców.