Policja Bydgoska zabezpiecza Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych, który przypada na dzisiejszą datę, to dla wielu okazja do odwiedzenia grobów najbliższych. Jednak, to również czas intensywnej służby dla policjantów, którzy strzegą bezpieczeństwa zarówno na cmentarzach jak i na drogach prowadzących do nich.

Już od poprzedniego weekendu, policyjne patrole z Bydgoszczy przeprowadzają wzmożone działania w okolicach miejsc pochówków. Celem tych pomarańczowych patrolów jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym oraz tym, którzy przybywają, aby oddać hołd swoim bliskim na ich grobach.

W dniu Wszystkich Świętych (1.11.2023), bydgoscy stróże prawa podejmują dodatkowo zadania związane z zapewnieniem płynności ruchu drogowego. Dotyczy to zarówno głównych arterii komunikacyjnych w całym kraju, jak i bardziej lokalnych dróg prowadzących do cmentarzy. Gdy natrafiają na miejsca o znacznym spowolnieniu ruchu lub utrudnieniach, sami kierują go, wyprzedzając w tej roli standardowe sygnalizacje świetlne czy znaki drogowe. Polecenia policjantów mają wtedy absolutny priorytet i należy bezwzględnie się im podporządkować.

W ramach swoich działań, funkcjonariusze policyjni z Bydgoszczy starają się również wykrywać i usuwać z ruchu osoby, które są pod wpływem alkoholu lub innych substancji o podobnym działaniu. Bezpieczeństwo na drogach to dla nich priorytet, zwłaszcza w tak ważnych dniach jak ten.