Triumfy bydgoskich uczelni na polu sportu akademickiego

Podczas Dorocznej Gali Sportu Akademickiego, dwie znane uczelnie w Bydgoszczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (UKW) oraz Wyższa Szkoła Gospodarki (WSG), zostały uhonorowane prestiżowymi nagrodami. Wyróżnienie dla UKW przyznano za doskonałą organizację imprezy, natomiast WSG zdobyła tytuł najlepszej uczelni niepublicznej w ramach Akademickich Mistrzostw Polski.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu stały się areną sukcesu dla studentów Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy. Zwycięstwo w finałowym turnieju to tylko jedno z osiągnięć, które reprezentanci WSG mogą zaliczyć do swoich sportowych zwycięstw podczas AMP. Dodatkowo, WSG okazała się najlepszą w kategorii szkół niepublicznych.

Filip Wiśniewski, prezes KU AZS WSG Bydgoszcz, wyraził swoją radość i dumę z osiągnięć uczelni. Podkreślił, jak wiele znaczy dla niego utrzymanie złotego medalu w klasyfikacji uczelni niepublicznych. Wiśniewski dodał również, że WSG znalazła się na wysokim, ósmym miejscu w klasyfikacji medalowej wśród wszystkich uczelni w Polsce.