Policja w Bydgoszczy: Akcja "Trzeźwy kierujący" zakończona sukcesem

Zespół funkcjonariuszy z działu ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadził kontrolę trzeźwości aż 736 kierowców. To wszystko miało miejsce podczas realizacji akcji o nazwie „Trzeźwy kierujący”. Przeprowadzone testy wykazały, że absolutnie żaden z badanych kierujących nie był pod wpływem alkoholu, co jest rzeczywiście świetną informacją.

W piątek (12.01.2024) od godziny 06:00 do 08:00, funkcjonariusze działu ruchu drogowego bydgoskiej policji przystąpili do realizacji planowanej akcji o nazwie „Trzeźwy kierujący”. Głównym celem takich działań jest wykluczanie z ruchu drogowego tych osób, które decydują się na prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu, tworząc tym samym realne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach.

Podczas wspomnianej akcji, policjanci patrolowali ulice Bydgoszczy i okolicznego powiatu, sprawdzając stan trzeźwości kierowców za pomocą nowoczesnych urządzeń Alco-Blow.

Podczas całej operacji, funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę trzeźwości na łączną liczbę 736 kierowców. Nie stwierdzono przypadku prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu przez żadną z kontrolowanych osób.

Zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i pod żadnym pozorem nie podejmowanie decyzji o prowadzeniu pojazdów po spożyciu alkoholu lub innych substancji wpływających na stan świadomości.