Setka biegaczy zmierzyła się z trasą Botanicznej Piątki w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku

Niedziela, 14 stycznia, była dniem aktywnego spędzania czasu dla ponad 100 biegaczy, którzy zdecydowali się na udział w wydarzeniu sportowym, jakim jest Botaniczna Piątka. Alejki ogrodu botanicznego, znajdującego się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w bydgoskim Myślęcinku, stały się areną ich sportowej rywalizacji. Niektórzy uczestnicy podejrzewali do wydarzenia z pełnym zaangażowaniem sportowym, podczas gdy inni traktowali to jako okazję do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury.

Serią biegów o nazwie Botaniczna Piątka charakteryzuje fakt, że odbywają się one w ogrodach botanicznych. Możemy również dowiedzieć się z nazwy wydarzenia, że dystans do pokonania wynosi 5 km. W Bydgoszczy konkurencje te mają miejsce w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Organizatorzy edycji zapewnili uczestnikom atrakcyjne medale z motywem roślinnym. W tym przypadku medal ozdobiony był wizerunkiem kaliny wonnej.

Podczas zimową niedzielę, 14 stycznia, alejki ogrodu botanicznego w Myślęcinku pokonało 107 biegaczy. Do mety jako pierwszy dotarł Sebastian Łukaszewski ze Stargardu Szczecińskiego, który na pokonanie trasy potrzebował tylko 18 minut i 4 sekund. Drugie miejsce na podium zajął Bartosz Łuczak z Inowrocławia, a trzecie – Karol Ondra z Bydgoszczy. Najlepszą z kobiet okazała się bydgoszczanka – Sylwia Sikora.