Politechnika Bydgoska stanowić będzie gospodarza dla międzynarodowego sympozjum poświęconego cyberbezpieczeństwu – 29. ESORICS 2024

Bydgoska uczelnia techniczna, Politechnika Bydgoska, ma zaszczyt być organizatorem prestiżowego międzynarodowego sympozjum o tematyce cyberbezpieczeństwa. Sympozjum to nosi nazwę 29. Europejskiego Sympozjum Badań nad Bezpieczeństwem Komputerowym (European Symposium on Research in Computer Security), powszechnie znane jako ESORICS i zostanie przeprowadzone w roku 2024.

ESORICS to wydarzenie o randze międzynarodowej, które każdego roku przyciąga najbardziej renomowanych specjalistów oraz naukowców zajmujących się problematyką bezpieczeństwa komputerowego. Jest to miejsce spotkań dla elity w dziedzinie cyberbezpieczeństwa z całego świata.

Konferencja ta ma istotne znaczenie na arenie europejskiej i światowej, podczas której toczy się dyskusja na temat nowatorskich rozwiązań w sferze cyberbezpieczeństwa i ochrony danych. Tego typu spotkania są niezbędne ze względu na coraz większe zagrożenia płynące z cyfrowego świata. Podczas trwania sympozjum, uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z najświeższymi badaniami i rozwiązaniami w dziedzinie zabezpieczeń sieciowych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, technologii związanych z prywatnością oraz wielu innych aspektów związanych z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.