Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – rekordowa zbiórka w Bydgoszczy

Bydgoszcz pobiła swój dotychczasowy rekord w ilości zebranych funduszy podczas najnowszej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), według oficjalnych danych podanych przez urząd miasta. Mieszkańcy miasta zjednoczyli się, aby wspólnie uzbierać ponad 1,1 miliona złotych na potrzeby szlachetnej akcji.

Zakończono również aukcje internetowe, które przyczyniły się do zwiększenia ostatecznej sumy. Na licytację wystawiono drewniany model szkunera „Independence” 1775 roku, który osobiście wykonał Rafał Bruski, Prezydent Bydgoszczy. Model ten znalazł nabywcę za kwotę 10 300 złotych.

Regionalny Sztab WOŚP w Bydgoszczy podał, że łącznie deklarowano przekazanie dla Orkiestry 1 145 540,13 złotych. Ta suma stanowi największą kwotę zebraną podczas finału WOŚP w historii miasta. Do zbiórki włączyło się aż 750 wolontariuszy, w tym także Rafał Bruski i przewodnicząca Rady Miasta, Monika Matowska. Z ich zbiórki dla WOŚP trafiło 2 257 złotych.

Wszystkie te działania na rzecz Orkiestry były prowadzone w różnych miejscach w Bydgoszczy, m.in. w wielu instytucjach kultury. Oprócz tego, pieniądze na rzecz WOŚP zbierano także podczas publicznej licytacji przedmiotów. Jednym z nich był wspomniany model okrętu „Independence”, który cieszył się dużym zainteresowaniem i ostatecznie został sprzedany za kwotę 10 300 złotych. Pragniemy przypomnieć, że tegoroczny, 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał miejsce pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.